Instrukcja Palenia Świec

Wskazówki dotyczące palenia świec wolnostojących

 1. Świece wolnostojące to świece dekoracyjne. Podczas palenia wosk może wypływać poza obrys świecy, dlatego należy palić je na odpowiednio dużej podstawce, aby zapobiec zabrudzeniu mebli woskiem. 
 2. Przed pierwszym oraz każdym kolejnym paleniem zadbaj aby knot nie był dłuższy niż 5 mm. Przycięcie knota sprawi, że płomień będzie równomierny, a świeca nie będzie kopcić. 
 3. Podczas palenia świece powinny być ustawione w co najmniej 10 cm odstępach. Świece zawsze pal na równej i stabilnej powierzchni w pomieszczeniach bez przeciągu. 
 4. Nigdy nie zostawiaj zapalonej świecy bez nadzoru. Zadbaj aby do zapalonej świecy nie miały dostępu dzieci oraz zwierzęta.
 5. Nie wystawiaj świec na pełne słońce, przechowuj je w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła. Pod wpływem wysokiej temperatury może dojść do zniekształcenia świecy lub pojawienia się przebarwień.
 6. Po pewnym czasie na powierzchni świecy może pojawić się biały nalot, tzw. “oszronienie” – jest to efekt charakterystyczny dla naturalnych wosków. W celu pozbycia się oszronienia należy delikatnie przetrzeć świecę miękką ściereczką lub pędzelkiem. 

Wskazówki dotyczące palenia świec zapachowych

 1. Przed pierwszym oraz każdym kolejnym paleniem zadbaj aby knot nie był dłuższy niż 5 mm. Przycięcie knota sprawi, że płomień będzie równomierny, a świeca nie będzie kopcić. 
 2. Pierwsze palenie powinno trwać min. 3 godziny. Pozwoli to na roztopienie wosku na całej powierzchni świecy, uzyskanie maksymalnego zapachu oraz zapobiegnie “tunelowaniu”.
 3. Zapachowych świec sojowych nie należy palić dłużej niż 4 godziny. Długie palenie świecy może spowodować zbyt szybkie wypalanie się olejku zapachowego. 
 4. Podczas palenia świece powinny być ustawione w co najmniej 10 cm odstępach. Świece zawsze pal na równej i stabilnej powierzchni w pomieszczeniach bez przeciągu. 
 5. Nigdy nie zostawiaj zapalonej świecy bez nadzoru. Zadbaj aby do zapalonej świecy nie miały dostępu dzieci oraz zwierzęta. 
 6. Unikaj palenia świecy gdy na dnie zostanie mniej niż 1 cm wosku. Palenie świecy w takiej sytuacji może spowodować przegrzanie oraz pęknięcie pojemnika lub uszkodzenie termiczne blatu. 
 7. Świece przechowuj w zamkniętym słoiku w temperaturze pokojowej, z dala od promieni słonecznych.